ქალები ცვლიან!
გაეროს ქალთა ორგანიზაციის საქართველოს ოფისის მხარდაჭერით და ქალთა საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, თბილისში, გაიმართა საკონსულტაციო შეხვედრა, რომელშიც სამოქალაქო ორგანიზაციების წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ
“მარო! შიში გულში არა გვაქვს!”  - ერთ-ერთი მთავარი ბანერი იყო საქართველოს პროტესტის გულიდან, თბილისის აქციიდან, რომელიც, ნიუ-იორკში, გაეროს ქალთა სტატუსის კომისიის 69-ე სესიაზე 50-მდე მონაწილეს ვანახეთ მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან
კონგრესის ჩატარების იდეა წარმოიშვა ქალთა საინფორმაციო ცენტრის პოლონელ ქალთა კონგრესში მონაწილეობის შემდეგ, რომელიც 2024 წელს ჩატარდა.
გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16-დღიანი კამპანიის ფარგლებში, ქალთა უფლებადამცველები ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში, გარეტ უორდის შეხვდნენ
გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16-დღიანი კამპანიის ფარგლებში, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის მცხეთის ოფისში ქალთა უფლებებისა და გენდერული თანასწორობის საკითხებზე შეხვედრა გაიმართა
რეგიონული განხილვა 5 წელიწადში ერთხელ იმართება, წელს ღონისძიებაზე UNECE-ის 56 წევრი ქვეყნიდან 150-ზე მეტი მონაწილე შეიკრიბა
გენდერული ძალადობის წინააღმდეგ 16-დღიანი კამპანიის ფარგლებში, ქალთა საინფორმაციო ცენტრის (WIC), ხაშურის მუნიციპალიტეტის მერიისა და გენდერული თანასწორობის საბჭოს ერთობლივი ინიციატივით, ხაშურში სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა.
ქალთა საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებით, გაფართოებული შეხვედრა - „ქალთა პოლიტიკური მონაწილეობისა და გენდერული სტერეოტიპების შესახებ კვლევების პრეზენტაცია /კარგი პრაქტიკების გაზიარება“- გაიმართა